Can Yükselen Kimdir

6f33715a13d27f4054b83c1eecc511f8?s=360&d=identicon&r=g - Can Yükselen Kimdirİstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümü mezunu olan Can Yükselen, 2009 yılından beri Yalın Dönüşüm ve Yalın Yönetim alanında çalışmaktadır. Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans öğrenimini tamamladıktan sonra Doktora öğrenimine İTÜ Endüstri Mühendisliğinde devam etmektedir. Toyota Türkiye’nin “Undergraduate Development Programme”ını tamamlamıştır. Yalın Enstitü’de 14 yıl eğitim ve danışmanlık alanlarında aktif görev almıştır. 

Can Yükselen, bugün sektöründe lider otomotiv, gıda, teknik tekstil, beyaz eşya ve demir-çelik, metalurji endüstrisindeki birçok işletmeye eğitim ve danışmanlık desteği vermektedir. Geliştirip kurguladığı simülasyon eğitimleri, gemba workshop’lar ile 100’ün üzerinde firmaya Yalın’ı uygulamalı şekilde aktararak danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

Can Yükselen, aynı zamanda Özyeğin ve Marmara Üniversitelerinde Lean Manufacturing ve Production Systems adlı derslerin öğretim üyeliğini yapmıştır. Halen ITU-SEM’de Toplam Üretken Bakım (TPM) konusunda eğitimler vermektedir.

Can Yükselen, 2012’de Toyota’nın Japonya’daki fabrika ziyaretlerini ve özel eğitimlerini de içine alan Üretim Yönetimi Özel Programı’nı (EPPM) tamamlamıştır. 2018 yılında ise Japon-TMS & TPS Certificate Institution tarafından Toyota Yönetim Sistemi (TMS) konusunda sertifikalandırılmıştır. Bu konuda ilgili sertifikaya sahip Türkiye’deki ilk ve tek danışmandır. Kendisi birçok seminer ve konferansa, Türkiye’deki üniversite buluşmalarına, panelist-konuşmacı olarak katılmakta; ulusal ve uluslararası konferanslarda alanında bildiriler sunmaktadır. Mısır ve Rusya’da uygulamalı eğitimler vermiş ve saha danışmanlığı yapmıştır. 

Yalın Danışman adlı blog sayfasının sahibi olan Can Yükselen kaleme aldığı Yalın Konular ve Yalın Teknikler ile Türkçe literatüre de katkı sağlamaktadır. Can Yükselen; Yalın ile ilgili misyonunu “Yalın Düşünce ve Yalın Üretim konularında Türkiye ve çevresi için örnek teşkil eden projelere ve başarılara imza atmak ve bunu Türkiye Sanayisinin bir politikası haline dönüştürmek için inovatif fikirlerin yaratıcısı olmak. Yalın Düşünce’yi herkese yayabilecek platformlar geliştirmek ve bilginin paylaşımını sağlamak” olarak tanımlamaktadır.

yalindanisman-banner-wider

Eğitimler Hakkında Bilgi Al